Skupina Bert & Friends přivezla z Chorvatska nejbizarnější letní píseň Plody moří

Helpmusic

Skupina Bert & Friends přivezla z Chorvatska nejbizarnější letní píseň Plody moří

Je jim něco málo přes dvacet, říkají o sobě, že žijí v roce 2050 a hrají hudbu, u které si posluchač není jistý, jestli opravdu slyší to, co slyší. Netradiční projekt Bert & Friends v čele s frontmanem Albertem Romanutti natočil na vlně trochu jiné estetiky u chorvatského moře videoklip, který budete buď milovat, nebo nenávidět.

Už první slova “fajn, jupí, krásný, nejlepší, nádherný” dávají jasně najevo, že Plody moří nejsou typickou letní písní. Bert & Friends nedělají hudbu typickými způsoby a stejným přístupem pak vznikal i samotný videoklip. Ten song je vlastně hluboce filozofický. V klipu nám šlo ale spíš o autentickou atmosféru u moře – počítal jsem to a kdybych to chtěl točit v Čechách, vyšlo by to asi na tři a půl miliardy. Takhle to stálo asi o tři a půl miliardy míň,” říká zpěvák, kytarista a duchovní otec kapely Albert Romanutti.

I přes svůj věk není Albert na české hudební scéně nováčkem – ve svých dvaadvaceti letech je absolventem skladby a dirigování, má za sebou spolupráci s mnoha významnými jmény včetně Františka Černého z Čechomoru, České filharmonie, Davida Kollera, Petera Aristona nebo kultovní Katarzii, se kterou ho v současnosti můžete vidět nejčastěji. Na rozdíl od těchto uskupení, kde je spíše v pozici sidemana, je Bert & Friends jeho vlastním autorským projektem, ve kterém teprve vynikne jeho velké showmanství – na pódiu i sociálních sítích se např. proměňuje v jiné osobnosti, které spolu skrze různá videa i komunikují a kterým patří právě označení “friends” v názvu kapely.

Žánr se v tomto případě nepopisuje snadno, k hudbě totiž kapela přistupuje trochu jinak. “Necítím potřebu mít vše produkčně načančané a popově pozlacené,“ popisuje svůj styl Albert. ”Muzikanti u nás většinou chtějí mít všechno perfektní – zvuk, produkci, všechno čisté. Já mám oproti té dokonalosti právě rád, když je to trochu prasecký.

Řekni svůj názor

Dokaž, že jsi člověk ;-) *