Richie Kotzen, jeden z nejlepších světových kytaristů, zahraje tento čtvrtek v Praze

Helpmusic

Richie Kotzen, jeden z nejlepších světových kytaristů, zahraje tento čtvrtek v Praze

V pražském klubu Rock Café již ve čtvrtek 14. září vystoupí muzikant světového formátu Richie Kotzen, který je nerozlučně spjat s legendární glam-metalovou skupinou Poison. Tento americký zpěvák, skladatel a kytarista v letošním roce vydal kritiky výborně přijatou nahrávku Salting Earth. S tímto počinem Kotzen vyrazil na světové turné, v jehož rámci zavítá i do Prahy.

Richie Kotzen začal svou kariéru v kapele Arthur’s Museum, ale již v devatenácti letech natočil své první eponymní sólové album. Téhož roku ho čtenáři časopisů, ve kterých se začal objevovat, zvolili za jednoho ze tří nejlepších nových kytaristů. Po nahrání tří desek se stal členem multi-platinové glam metalové skupiny Poison, s níž nahrál desku Native Tongue a vydal se s ní na světové turné.

V roce 1999 nahradil Paula Gilberta jako kytarista mainstreamových rockerů Mr. Big, se kterými nahrál desky Get Over It a Actual Size. Jeho nejslavnějším skladatelským vkladem do Mr. Big v tomto období byla bezesporu píseň Shine, která debutovala na prvním místě v japonské hitparádě. Poté, co se Mr.Big rozešli, vydal Kotzen sólovou desku Change. V roce 2012 pak spoluzaložil rockovou superkapelu The Winery Dogs, se kterou vydal dvě alba.

Kotzen si od roku 2002, kdy založil nahrávací studio a produkční společnost, produkuje sám svoje desky. Jeho sólová dráha čítá neuvěřitelných jednadvacet alb. Ty se nedržely jen rocku a hard rocku, naopak v nich tento vynikající kytarista ukázal, že mu není cizí ani pop, blues nebo R&B. Jako sólový interpret spolupracoval s hudebními velikány jako je například Gene Simmons z KISS či předskakoval The Rolling Stones na jejich turné po Japonsku.

Vstupenky na koncert, kde muzikant představí svou aktuální desku Salting Earth, je možné zakoupit v předprodeji v síti Ticketstream za cenu 690 Kč, na místě budou vstupenky za cenu 750 Kč. Veškeré informace naleznete na webových stránkách uvedených níže.

Web: www.slusnejkanal.cz, www.richiekotzen.com, www.rockandpop.cz

FB událost: https://www.facebook.com/events/1882993768579582/?ref=ts&fref=ts

Vstupenky: https://www.ticketstream.cz/tsp/ts1website/akce/richie-kotzen-118693?

Řekni svůj názor

Dokaž, že jsi člověk ;-) *