Mandrage tančí v novém klipu Jiří Lábus

Helpmusic

Mandrage tančí v novém klipu Jiří Lábus

Kapela Mandrage se vrací chytlavým singlem Slečno, já se omlouvám se. Natočila na něj i minimalistický klip na jediný záběr, v němž tančí Jiří Lábus.

Poslední měsíce se Mandrage stáhli do ústraní, omezili koncertování na festivalové stage a plně se soustředili na novou tvorbu. Předzvěstí nadcházející desky je singl Slečno, já se omlouvám se. „Píseň Slečno, já se omlouvám se je o lásce na první pohled. O tom, že když přijde takový ten zásah shůry, prostě jen zíráme a zmatečně blekotáme. A o tom, že to může být až skoro komické, zvláště když to vaše vyvolená cítí jinak. Metafora lásky coby šípu, který člověka zasáhne a naprosto ochromí, funguje přesně takhle. Odněkud si přiletí a ponechá nás stojícího v překvapeném úžasu. Naivně hledíme na vytoužený objekt a přesto, že si neumíme ani správně naplánovat zájmena ve větě, už si malujeme budoucnost,“ dodává Pepa Bolan, kytarista kapely Mandrage, který píseň složil.

Singl doprovází minimalistické video, ve kterém se objevuje populární český herec Jiří Lábus“Zaujalo mě, že vlastně vše je jenom na mně a není u toho vůbec kapela, takovou roli jsem ještě nehrál. Písnička mě baví a přeju klukům z Mandrage i fanouškům, aby se líbila,“ uvádí ke své roli tato česká herecká legenda. Režie videoklipu se ujal bubeník Matyáš Vorda, hlavní slovo ale měl Tomáš Kasal, držitel ceny Anděl, který pro kapelu v minulosti natočil již několik klipů. “Pustili jsme se, pro nás, do docela odvážného kroku, natočit klip na jeden jediný záběr a s jediným hercem. Byli jsme sami zvědaví, jestli hlavní postava dokáže pozornost diváka udržet po celou dobu písně ‚jen‘ na základě projevů emocí zamilovanosti, radosti, posedlosti. Naštěstí nabídku na tuto roli přijal náš oblíbený herec Jiří Lábus, díky němuž nás to od začátku do konce baví, a věříme, že bude i všechny, kteří klip uvidí,“ dodávají svorně oba tvůrci.

Řekni svůj názor

Dokaž, že jsi člověk ;-) *