Lake Malawi po čtyřech letech fungování vydali debut. Podívejte se na klip k „Paris“

Helpmusic

Lake Malawi po čtyřech letech fungování vydali debut. Podívejte se na klip k „Paris“

Před čtyřmi lety se zpěvák Albert Černý rozhodl ukončit svoji úspěšnou skupinu Charlie Straight a začít v podstatě od začátku, a tak vznikli Lake Malawi. Ti za dobu své existence vydali jenom krátké EP a několik singlů. Během té doby se jim však povedlo najít nejen svůj zvuk, ale i tým lidí, se kterým pracovali i na nové desce, která právě vyšla.

Kapela dlouhodobě spolupracuje s londýnským zvukovým inženýrem Moritzem Hauslerem, který se postaral o mix společně s Filipem Gemrothem. Skladby a texty píše Albert Černý a produkují sami Lake Malawi. Debut Surrounded by Light nabízí ucelený, rockovější zvuk. Dříve nepostradatelné klávesy dnes v některých písních zcela absentují a nahradily je kytary. „Celé album je pro mě od první desky Charlie Straight nejosobnější věc a přirostlo mi k srdci,” říká frontman kapely Černý.

Momentálně Lake Malawi s novým albem vyráží na koncertní šňůru po celé republice. Společně s nimi vystoupí i mnoho zajímavých hostů. Na křtu 6. prosince v pražském Paláci Akropolis a den předtím v brněnské Flédě pak před Lake Malawi vystoupí britská kapela Banfi.

Den před vydáním desky kapela vypustila videoklip k singlu Paris, který je ke zhlédnutí níže.

Řekni svůj názor

Dokaž, že jsi člověk ;-) *