Honza Křížek vydává sólový debut

Helpmusic

Honza Křížek vydává sólový debut

Honza Křížek, frontman dnes již kultovních Walk Choc Ice, dlouholetý hlas Blue Effect, multiinstrumentalista, skladatel filmové a scénické hudby, se letos vůbec poprvé ve své bohaté kariéře představuje se svou sólovou autorskou tvorbou. 

Album pojmenované jednoduše Honza Křížek vyjde 10. listopadu u Supraphonu a uvádí jej lyric video ke skladbě Protiklad, pod nímž je – stejně jako pod celým grafickým konceptem alba – podepsán dvorní grafik renomovaného souboru Cirk La Putyka Martin Sršeň.

Desku Křížek kompletně nahrál a nazpíval ve studiu The Barn pod producentským dohledem Dana Frimla, který zároveň na nahrávku přispěl skladbou Planety. Ta je společně s coververzí pro nejednu generaci zásadního songu Slunečný hrob s hostujícím Michalem Pavlíčkem jedinou písní, pod níž není zpěvák podepsán coby autor. Zbývající jedenáctka skladeb představuje bývalého člena Kollerbandu a dlouholetého spoluhráče Ivana Krále jako svébytného tvůrce, jehož hlavní doménou je chytrý pop-rock, ale nebojí se zakoketovat si s punk-rockem či elektronikou.

“V mých písničkách se odráží pel mel hudby, kterou miluju, a která ovlivnila můj dosavadní muzikantský život. Od melodických poloh, přes crossover styly, až k vypjatým tvrdě rockovým pasážím. A zároveň jsem si splnil sen, moct si svou desku sám nahrát a nazpívat,” říká Honza Křížek a dodává: “jsou na ní písničky jak veselé, tak i ty o tom, že někoho zraníš nebo naopak někoho nového najdeš.

Foto: Jakub Jelen

Řekni svůj názor

Dokaž, že jsi člověk ;-) *