Franz Ferdinand prozradili, jak se natáčela nová deska, jíž přivezou v březnu do Prahy

Helpmusic

Franz Ferdinand prozradili, jak se natáčela nová deska, jíž přivezou v březnu do Prahy

Nové album a ještě mnohem více představí kapela Franz Ferdinand 9. března 2018 českému publiku v pražském Foru Karlín. Album Always Ascending má být jakýmsi znovuzrozením jedné z nejpopulárnějších skotských kapel. „Chtěli jsme, aby ta deska nezněla jako nic z toho, co jsme kdy natočili,“ svěřila se.

Deska vychází 9. února 2018 a produkoval ji Philippe Zdar (Cassius, Phoenix, Beastie Boys‬‬‬‬). „S Philippem jsme už dlouho chtěli spolupracovat. Když jsme spolu mluvili naposledy, nahrával s Beastie Boys. Poprosil jsem šéfa labelu Domino Laurence Bella a manažera Cerne Canninga, aby nás dali dohromady a oni nám říkali, že on je takovou hádankou, že ho nikdo nenajde, že může být na Ibize, nebo v Paříži, že prostě nemají ani tušení, jak ho najít. Ale pak jsem si vzpomněl, že mám jeho číslo, tak jsem mu poslal smsku, že si myslím, že spolu natočíme skvělé album, a on hned odpověděl, že do toho jde,” říká frontman Alex Kapranos a dodává: „S Philippem byla nádherná spolupráce. Chápe, co je v emocích důležité, v emocích, které inspirovaly skladbu, a v emocích, které ta skladba ve vás vyvolává, když ji posloucháte. To je důležité. Odtud všechno pochází: zvuk, provedení, tempo, instrumentace, jak daleko stojíte od mikrofonu… prostě všechno.”

Album se míchalo v Philippově studiu Motorbass v Paříži, nahrálo se během dvou týdnů ve studiu RAK a skladby na něj vznikaly během minulého roku na západě Skotska. Pražský koncert na její podporu se odehraje ve Foru Karlín 9. března 2018.

 

Řekni svůj názor

Dokaž, že jsi člověk ;-) *