Články | Helpmusic | Web časopisu Helpmusic

Helpmusic

NEJNOVĚJŠÍ ČLÁNKY

Videoklipem k singlu Motýli avizují Mandrage desku Po půlnoci

Mandrage vydávají nový singl Motýli, jenž je inspirován metaforou „mít motýly v břiše“ a je další ochutnávkou z chystané desky. Vydání alba s názvem Po půlnoci je naplánováno na 19. ledna 2018. Kapela jej představí naživo v rámci jarního turné, které odstartuje 2. února 2018 v pražském Foru Karlín. 

Barbora Mochowa přichází s novinkovým klipem

Zpěvačka a skladatelka Barbora Mochowa přichází s novinkovým videoklipem. Na přání fanoušků se dočkala obrazového doprovodu skladba The Old House, jejíž text je inspirován stejnojmennou Andersenovou pohádkou. Ve videoklipu kromě Barbory nechybí také smyčcové kvarteto Unique Quartet, které se podílelo i na celém debutovém albu Waiting for the White Raven.

minus123minut v Paláci Akropolis pokřtí videoklip

Kapela minus123minut se minulý rok vrátila na scénu a znovu těší fanoušky svým mixem funku, rocku, soulu, jazzu i world music. Tento měsíc trojice Zdeněk Bína (zpěv, kytara), Fredrik Janáček (baskytara) a Daniel Šoltis (bicí) odehraje ještě tři koncerty, na tom pražském pak pokřtí nový klip k singlu Invisible World.

Emeli Sandé vystoupí poprvé v České republice

Vítězka Brit Awards Emeli Sandé zavítá poprvé do Prahy. Stane se tak v únoru příštího roku, kdy vystoupí před českým publikem v pražské O2 aréně. Emeli se na hudební scéně objevila v roce 2011 a od té doby se nese na vlně úspěchu.

Tata Bojs oslaví příští rok třicítku

Prvním účinkujícím Metronome Festivalu Prague jsou čeští Tata Bojs. Na jeden celý den bude jedna stage patřit jen jim. Oslaví zde totiž třicet let na hudební scéně. Festival už tradičně proběhne 22. a 23. června 2018 na pražském Výstavišti.

Adam Ďurica představuje svůj vánoční singl

Slovenský zpěvák, muzikant, skladatel a textař Adam Ďurica začínal v prvním ročníku hudební show Slovensko hľadá SuperStar. Svou vlastní kariéru rozjel u Universal Music a na Slovensku je velkou hvězdou. Aktuálně se připojil k zástupu hudebníků, kteří mají svou vánoční písničku.