Chemie vrátila Brixtn do dětských let

Helpmusic

Chemie vrátila Brixtn do dětských let

Kapela Brixtn představila v červnu minulého roku debutový singl Tak mi to nedovol, který ji v některých médiích vynesl označení indie-electro objev roku 2017. Nyní přichází s druhým singlem Chemie, ve kterém se zdánlivě odkloňuje od své dosavadní tvorby.

„Po prvním singlu jsme se dlouho rozhodovali, čím navázat. Nechtěli jsme vydávat jeden elektro song za druhým. Stále chceme působit i jako kapela a držet si určitou živější složku v naší tvorbě. Z části i proto jsme se rozhodli právě pro Chemii. Je to naše zatím jediná balada. Týká se komplikovaných vztahů mezi lidmi, kteří k sobě znovu hledají cestu.“ říká frontman Matěj Jelen.

Kapela vsadila na osvědčený tým lidí, který stál již za jejich prvním počinem. Singl byl nahrán v Rooftop Studiu Ondry Žatkuliaka, o jeho produkci se postaral Daniel Hrdlička z kapely Poetika a režie se opět ujal kolumbijský režisér Juan David Salazar, který v minulosti získal v Los Angeles ocenění za nejlepší videoklip.

V těchto dnech skupina ve složení Matěj Jelen (zpěv, kytara), Štěpán Jelen (bicí), Dawe Gates (kytara, syntezátory) a Pavel Čejka (basa, syntezátory) nahrává ve studiu Rooftop další singl, který by chtěli představit na jaře spolu s klipem.

Foto: Václav Vágner

Řekni svůj názor

Dokaž, že jsi člověk ;-) *